додому Бердичів Бердичівське дротове радіо зіпсувало радіодиктант національної єдності

Бердичівське дротове радіо зіпсувало радіодиктант національної єдності

165
0

9 листопада, на Українському радіо відбувся Шістнадцятий радіодиктант національної єдності.

Радіодиктант проходить традиційно у рамках відзначення Дня української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.

Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почалася годинна радіопрограм, присвячена акції: йшлося зокрема про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 почав звучати власне текст. Диктував його доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

Українське радіо сумлінно організовувало та запрошувало усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де людина працює або навчається, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

За умовами акції, учасники могли надіслати диктант на перевірку на Українське радіо.

І в більшості регіонів нашої держави все пройшло чудово… окрім Бердичева. Наше місцеве дротове радіо, на яке щокварталу виділяють кошти з міського бюджету нахабно перервало ефір.

На телефон першого інформаційного порталу «Наш Бердичів» одразу почали надходити дзвінки обурених бердичівлян.

Почесний громадянин Бердичівського району та Заслужений діяч мистецтв України Михайло Пасічник так прокоментував це неподобство в соціальній мережі Fecebook: «Мало того, що тут немає змістовних культурницько-мовних передач, так іще й всеукраїнську патріотично-гуманітарну акцію заблокували…»

Депутат міської ради Олексій Побережний неодноразово пропонував не фінансувати за кошт міського бюджету цю збиткову комунальну структуру (а це близько півтори сотні тисяч гривень на 2016 рік). Натомість, голосами міського голови Бердичева Василя Мазура та депутата Віталія Березовенка щоквартально ухвалюється рішення про фінансування цього комунального підприємства. Варто відзначити, що на сьогодні директором даної структури досі лишається Лілія Березовенко.