додому Бердичів Бізнес Бердичівська районна рада звернулась з проханням забрати Дозволи на спецводокористування у підприємств...

Бердичівська районна рада звернулась з проханням забрати Дозволи на спецводокористування у підприємств нашого міста

179
0

Болюче питання забруднення річки Гнилоп’ять та, як наслідок, усього Дніпровського басейну, потроху рушає з місця. Колосальну роботу разом з екологами провів Козловський Олег голова ГО «Правозахисна організація «Джерело довіри»». Майже два роки тривають громадські експертизи водних ресурсів міста та району. Уже багато матеріалів опублікували журналісти, на тему ким, як і в якій кількості здійснюється забруднення води. Екологи разом з Олегом Мечиславовичем неодноразово відбирали проби води у забруднених місцях, проводили позапланові перевірки МКП «Бердичівводоканал», ТОВ «КЕС», ДП «Райківська виправна колонія №73», ТОВ «Шкірзавод «Велес»». Нагадаємо, що висновки експертів просто шокують – місто Бердичів, його комунальні та приватні підприємства скидають неочищені стоки просто у водоймища. Результати лабораторних досліджень показали значні перевищення нормативів ГДК по показниках: азот амонійний, ХСК, хлориди та сульфати. Відповідні приписи по усіх перевірках були направлені до Бердичівської міської та районної рад. Від міського голови поки реакції немає, так як і від секретаря міської ради, Юлії Лефтер. А от Бердичіська районна рада почала реагувати.

На черговій сесії Бердичівської районної ради депутати проголосували за звернення до Житомирської обласної ради із клопотанням вжити заходи щодо анулювання Дозволів на спеціальне водокористування, які видані Департаментом екології та природніх ресурсів Житомирської облдержадміністрації наступним суб’єктам госопдарювання: ТОВ «Комплекс екологічних споруд», МКП «Бердичівводоканал» та ДП «Підприємство Райківська виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області».

Те саме має ініціювати й міський голова Бердичева, Василь Мазур, який так «піклується та переживає» за наших містян та екологію.