додому Бердичів Бердичівська поліція: уберегтись від шахраїв допоможе ваша пильність та обачність

Бердичівська поліція: уберегтись від шахраїв допоможе ваша пильність та обачність

84
0

4 червня до поліції звернулись жителі м. Бердичева із повідомленнями про ошуканства. У першому випадку заявниця повірила псевдопрацівнику служби безпеки банку, в другому  потерпілий купував дитячий велосипеда через інтернет-ресурс, а в третьому випадку – молодик продавав телевізор також через інтернет-ресурс. Результат для трьох плачевний – втрата від 600 до 10 тисяч заощаджень. Розпочаті досудові розслідування.

До Бердичівського відділу поліції звернулася 80-річна місцева жителька із заявою про ошуканство.

Під час з’ясування обставин події поліцейські встановили, що на мобільний жінки надійшло СМС про блокування банківської картки. Коли заявниця зателефонувала за вказаним у повідомленні номером, її попросили назвати додаткові відомості по картці. У результаті жінка повідомила співрозмовнику усю інформацію щодо власного рахунку. Таким чином, у подальшому у неї і було вкрадено 3 тисячі 800 грн.

У схожу ситуацію потрапив 35-річний бердичівлянин. Чоловік збирався придбати дитячий велосипед, оголошення про продаж якого було розміщено на відомому Інтернет-ресурсі, а натомість втратив 600 гривень, які власноруч переказав на рахунок, указаний незнайомим продавцем. Не отримавши товару і за кілька днів, чоловік прийшов за допомогою до поліції.

А 18-річний парубок мав намір продати телевізор. Потерпілий отримав смс-повідомлення, схоже на банківське, про сплату 10 тисяч грн., тож надіслав телевізор покупцеві. Тільки згодом, перевіривши банківський рахунок, він зрозумів, що його ошукано, та звернувся до поліції.

– Нині за вказаними фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) ККУ, якою передбачено відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до 240 годин, або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років, – повідомила начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченко.

Шановні громадяни! Зауважте, що вберегтися від подібних злодіянь цілком реально, для цього запам’ятайте самі та розкажіть близьким та знайомим деякі правила:

– нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо в телефонному режимі;

– уважно читайте смс-повідомлення, які приходять на ваш мобільний телефон;

– якщо вас переконують у ризику втратити кошти через «збій системи» чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати особисті дані, не поспішайте, краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи (на кожній картці номери телефонів вказані).

Пам’ятайте, у таких ситуаціях ваша фінансова безпека залежить тільки від вас!

Відділ комунікації поліції в Житомирській області