додому Бердичів Бердичівська поліція попереджає: не залишайте в салонах цінних речей, аби не спокушати...

Бердичівська поліція попереджає: не залишайте в салонах цінних речей, аби не спокушати злодіїв

59
0

За останню добу у Бердичеві зареєстровано крадіжку з автотранспорту, внаслідок чого бердичівлянин позбувся 3,5 тисячі гривень. Нині правоохоронці розшукують автозлодія. Поліція закликає громадян не залишати без нагляду транспортні засоби та не зберігати у салонах цінні речі.

52-річний місцевий житель звернувся до Бердичівського відділу поліції після того, як виявив, що в його ВАЗівці пошкоджено замок у водійських дверцятах та із моторного відсіку зникла акумуляторна батарея, а із салону – автомагнітола. Як з’ясували правоохоронці, заявник залишив авто в дворі багатоповерхівки.

– За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Нині правоохоронці вживають заходів для встановлення і затримання зловмисника,– прокоментувала начальник Бердичівського відділу поліції Ольга Зінченок. – За чинним законодавством подібні протиправні дії караються штрафом, громадськими або виправними роботами, піврічним арештом або позбавлення волі строком до 3 років.

Поліцейські відзначають, що зловмисники користуються легковажністю керманичів, які залишають автомобілі без нагляду на вулицях та у дворах будинків, і викрадають звідти усе цінне. Відтак правоохоронці радять автовласникам більш серйозно поставитися до питання захисту власного майна від посягань злодіїв.

Самим автовласникам варто подбати про збереження автівок та речей:

– автомобіль необхідно залишати на надійній, добре освітленій та охоронюваній стоянці, адже зловмисники обирають ті транспортні засоби, що стоять у дворах будинків та на вулицях без нагляду;

– часто увагу злодіїв привертають цінні речі, залишені всередині. Відтак не варто залишати в салоні документи, гроші, сумки, сучасні ґаджети тощо;

– не забувайте завжди зачиняти вікна та дверцята, перевіряти, чи не залишили ключ у замку запалення, навіть виходячи «на хвилинку»;

– важливим способом захистити транспортний засіб є встановлення якісної охоронної сигналізації та протиугінних пристроїв, які не тільки сповістять господаря про посягання на майно, але й заблокують намагання зловмисника викрасти автомобіль.

Відповідальне ставлення до збереження власного майна значно зменшить шанси зловмисників заволодіти ним.

Відділ комунікації поліції Житомирської області