додому Бердичів Бердичівляни проголосували проти підвищення вартості проїзду в громадському транспорті

Бердичівляни проголосували проти підвищення вартості проїзду в громадському транспорті

139
0

10 квітня в Бердичеві влада спробувала провести громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. В актовій залі Бердичівської міської ради половину з присутніх заполонили чоловіки спортивної зовнішності, первізники, кілька депутатів, журналістів та інші небайдужі мешканці міста Бердичева.

Міський голова Василь Мазур проігнорував захід, попри надзвичайну актуальність даного питання для містян. Його позицію вже традиційно відстоював заступник з питань ЖКГ Сергій Онуфрійчук.

Перша половина розпочалася з презентації багатьох цифр, де перевізники намагалися переконати бердичівлян в терміновій необхідності більш ніж вдвічі підняти тарифи. Містяни щораз задавали питання та не погоджувалися з виступаючими. Щоправда, ті мало зважали на питання й в першу чергу намагалися не відходити від запланованого змісту викладу.

Після цього до слова вийшов голова громадської організації «Український поступ» Олександр Кухарчук. Він показав документи присутнім як за попередньої каденції влада збільшувала проїзд до трьох гривень і що за це мало б бути здійснене перевізниками. Адже мешканець Бердичева має розуміти за що він має платити вдвічі більше. Тим паче, що якість перевезень в нашому місті не відповідає елементарній людській гідності. Переповнені, брудні маршрутки з часто грубими та неввічливими водіями і це лише те, що можна було б виправити перевізникам без значних витрат, якби на те була воля.

Цікаво, що як тільки почали говорити громадські активісти, особи спортивної статури разом з перевізниками покинули залу. Сергій Онуфрійчук спробував закрити засідання розповідаючи про якийсь регламент, але вже самі люди йому нагадали, що в місті досі не затверджено Статут міста. Більше того, відсутнє навіть елементарне положення про громадські слухання, а тому бердичівляни мають повне право продовжити обговорення, тим більше в приміщенні міської ради.

Депутат Бердичівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний коротко розповів про підготовку механізму проведення цієї непопулярної справи. Наприклад, рішення про підвищення тарифів приймається виконавчим комітетом, склад якого пропонується виключно міським головою. До речі, міський голова не допустив в цей орган представників «Свободи», тільки через їхню принциповість в подібних питаннях. Незмінні міські керівники добре пам’ятають, що свободівці робили щоб не допустити необґрунтованого підвищення тарифів на вивезення сміття під час минулих громадських слухань. Сьогодні ж команда Василя Мазура у виконкомі може прийняти будь-які тарифи. Окрім того, перевізники просто прийшли на громадські слухання прочитати заготовлені цифри і дивлячись як вони швидко покинули зал засідання, очевидно, що думка людей їх мало хвилює, а про все вже фактично домовлено у вузькому колі зацікавлених осіб.

Виходячи з наших міських реалій, інший громадський активіст Олег Козловський запропонував визнати громадські слухання не дійсними, оскільки в такий скрутний час міський голова мав би бути присутнім на такій важливій події як обговорення тарифів на перевезення в Бердичеві.

Більшість з присутніх в залі бердичівлян проголосували за відповідне рішення і поставили вимогу, щоб це було зазначено в протоколі громадських слухань.