додому Бердичів Бердичівляни відзначили Свято Пресвятої Євхаристії

Бердичівляни відзначили Свято Пресвятої Євхаристії

381
0

Цей святковий день у Бердичеві незмінно виділяється з-поміж інших: у ньому відчувається особлива піднесеність, а разом із тим – якесь неповторне таїнство та умиротворення. А як інакше, коли римсько-католицька церква проголошує: вона живе завдяки Євхаристії. Урочистість Найсвятішого Тіла і Крові Христа слугує святом, яке увінчує всі обряди, що їх переживали віруючі протягом літургійного року (в особливий спосіб Світлу Пасху та Зіслання Святого Духа), кажуть священики. Ісусове Тіло й Кров у вигляді Хліба й Вина – у це таїнство поринають цього дня люди. Таїнство, що перевищує людський розум і яке не суперечить людському розуму…

Нести самого Ісуса вулицями міст та сіл у вигляді хліба й вина – традиція родом із Середньовіччя, розповідає отець Рафаїл. Таким чином міста й села, а разом і їхні мешканці отримують Господнє благословення. Покірний народ прямує за покірним Господом – так бачить дане дійство римсько-католицька церква.

“Це – урочисте святкування Євхаристії. Для католиків євхаристія — священний дар, який залишив Ісус Христос своїй церкві під час останньої вечері. Ось що написано у Святому Письмі: “Хто не їстиме мого тіла і не питиме моєї крові – не матиме життя в собі. Хто їсть моє тіло, п’є мою кров – не має спраги ніколи”. Вітаю всіх парафіян з таким чудовим святом, бажаю Божого благословіння, мирного неба, злагоди в сім’ї, добра, духовності, людського тепла і спокою”,- прихожанин, депутат Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Романський Ігор Васильович.

У Бердичеві Євхаристійною ходою традиційно йдуть одного року від Кляштору Босих кармелітів до Костелу святої Варвари, іншого – у зворотному напрямку. На маршруті – чотири зупинки, біля 4-х імпровізованих вівтарів. Біля кожного зачитують уривки з Євангеліє. Містом лунають оповіді про перетворення Ісусового Тіла й Крові на Хліб та Вино, про те, як Господь у пустелі розмножив хліб перед зголоднілим народом, про бенкет, що його влаштував для людей, а ті, знехтувавши гостинністю та щиросердечністю, не прийшли. Так само, як і багато хто сьогодні так часто забуває про Божу присутність серед усіх нас, про великий дар Євхаристії.