додому Бердичів Бердичівляни вшанували жертв голодоморів вчинених московськими окупантами ФОТОРЕПОРТАЖ

Бердичівляни вшанували жертв голодоморів вчинених московськими окупантами ФОТОРЕПОРТАЖ

145
0

24 листопада в нашому Бердичеві відбулась година реквієм біля пам’ятника жертвам голодомору «Померлим голодною смертю на багатих українських землях». На захід прийшли учні шкіл, вчителі, депутати та патріотичні містяни.

Понад 352 тисячі селянських господарств ліквідовано у 1928–1931 роках. 285 тисяч сімей чисельністю майже 1 мільйон осіб вивезено за межі України до середини 1930-х років. 735 районів, сіл, хуторів, колгоспів, радгоспів, МТС, кущів і артілей в Україні занесено на «чорні дошки» у 1932 –1933 роках

За оцінками за оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М. Птухи голодомор забрав 4,5 мільйонів життів, із них 3,9 мільйонів через надсмертність; 0,6 мільйонів – ненародженими

У червні 1933 року в Україні помирали:
ЩОДОБИ – 34 170 осіб
ЩОГОДИНИ – 1 420 осіб
ЩОХВИЛИНИ – 24 особи

У вересні 1933-го за шкільні парти не сіли 2/3 учнів. Відбулось порушення етнічного складу населення через завезення у вимерлі села України родин з Росії та Білорусі. Морально-психологічні деформації у свідомості нації, які спричинили появу постгеноцидного синдрому українців через руйнування традиційного устрою життя. та розвиток фізичних вад.

У 1932–1933 роках комуністичним тоталітарним було вчинено жахливий злочин геноциду проти Українського народу. Однак Голодомор не зламав Український народ. Серед мільйонів поламаних людських доль, були й мільйони тих, хто не втратив людської гідності і віри. Попри жахіття пережитого геноциду, нескорені голодом українці, у наступні десятиліття боролися за державність, робили важливі наукові відкриття, творили шедеври мистецтва. Підсумком незламності Українського народу став Загальнонаціональний референдум 1 грудня 1991 року, у якому понад 90% українців підтвердили незалежність України.

Традиційно бердичівляни вшанували загиблих українців від рук московських окупантів.

Нагадаємо, минулого року на перехресті вулиць Козацької і Чуднівської відбулося відкриття й освячення пам’ятника жертвам голодомору. Автором ідеї виступив місцевий підприємець Анатолій Кашпірук.

Всеукраїнська акція «Запали свічку»

В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору Український інститут національної пам’яті закликає всіх мешканців України 25 листопада 2017 р. о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання, за можливості – біля меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв Голодомору у вашому місті чи селі. Також заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.