додому Бердичів Бердичівляни будуть раніше виходити на роботу

Бердичівляни будуть раніше виходити на роботу

126
0

Дату, коли переводять годинники в Україні, дуже просто визначити – щороку це остання неділя березня та остання неділя жовтня. Тож цього року потрібно перевести годинники в ніч з 24 на 25 березня о 3 ранку на одну годину вперед.

Уперше переведення годинників на літній і зимовий час запровадили в 1981 році з метою економії. Сезонне переведення годинників здійснюють більш ніж ста країн світу. Однак є країни, які вирішили відмовитись від сезонного переведення стрілок. Наприклад, торік від переведення годинників відмовилась Туреччина. Тепер турки живуть відповідно до літнього часу. Ще раніше від задуму переведення годинників на літній час відмовились Японія, Китай, Казахстан, Киргизія і Росія.
Пов’язано це з тим, що восени 2017 року на замовлення Європарламенту провели дослідження про те, як у нинішніх реаліях щорічне переведення годинників впливає на економіку країн і здоров’я людей.

Учені дійшли висновку, що переведення годинників на літній час має досить незначні переваги: гроші, які заощаджені на електроенергії, у результаті витратяться на обігрів житла. Крім того, переведення годинників на літній час має більші наслідки для здоров’я, ніж припускали раніше.

Поки Україна переведення годинників здійснює, хоча законопроекти про скасування вже не раз вносилися на розгляд до Верховної Ради України, починаючи з 2012 року.

Люди найважче переносять саме перехід на літній час, а не зимовий, адже вставати треба на годину раніше. Люди часто скаржаться на втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість і депресію. Найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, що мають проблеми з кров’яним тиском та захворювання серця – їм треба бути особливо уважними.

Щоб переведення годинників навесні було більш комфортним, лікарі радять переходити на літній час готуватись мінімум за 2 тижні. Тоді переведення годинників на літній час не спричинить сильний стрес в організму.

Як легко перейти на літній час?Поради:
1. Лягайте спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні.
2. Забезпечте собі умови для засинання: провітріть приміщення, засинайте в тиші і темряві, не користуйтеся гаджетами перед сном.
3. Ідеальна температура для сну – не більше 18-20 градусів за Цельсієм.
4. Не стимулюйте організм перед сном міцним чаєм, кавою чи алкогольними напоями.
5. Вечеряйте не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном.
6. Влаштуйте собі піші прогулянки на свіжому повітрі.
7. Перед переведенням годинників підготуйте собі сніданок і одяг звечора, щоб зекономити трохи часу зранку.
8. Увімкніть зранку ритмічну музику, вона забезпечить вам бадьорий підйом і надасть позитивної енергії на весь робочий день.
9. Легко прожене сонливість контрастний душ.