додому Бердичів Бізнес Бердичевом вже їздять електромобілі, а скоро будуть і спецзаправки

Бердичевом вже їздять електромобілі, а скоро будуть і спецзаправки

147
0

Електромобілі стають дедалі популярнішими серед автолюбителів. Як зазначає керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, у першому кварталі 2017 року показники зросли майже вдвічі – 620 зареєстрованих авто (у порівнянні з першим кварталом 2016 року – 294 зареєстрованих авто).

Житомирщина значно відстає від інших областей. Разом із Закарпатською та Чернівецькою областю ми розділяємо передостанню «сходинку», маючи у себе лише по 11 електрокарів. Попри це їх кількість вже найближчим часом суттєво зросте, зазначають місцеві автоексперти.

Серед основних переваг електромобілів визначають екологічність та економічність. Вартість «заправки» електромобіля в декілька разів нижча, ніж у бензинового чи дизельного авто, а деколи (у великих містах) підзарядитись можна й безкоштовно, оскільки на багатьох паркінгах перед ресторанами, торговими чи бізнес – центрами все частіше встановлюють зарядні станції. Традиційно в середньому кожен водій в Україні проїжджає 15 тисяч кілометрів на рік. Тож, 1 рік їзди на електрокарі коштуватиме від 1 тис до 3 тис гривень (від 7 до 22 копійок за кілометр). Для порівняння, на бензині – 25 000, ДП – 13 500, газі – 15 000 гривень на рік. Використання енергії в електромобілях відбувається до п’яти разів ефективніше, ніж у звичайних двигунах.

Технічне обслуговування електромобілів відбувається рідше, а для функціонування їм потрібна менша кількість розхідних матеріалів. До прикладу електрокари не мають мастила, свічок, фільтрів тощо. Періодичного огляду вимагає тільки ходова. Силовий агрегат, акумулятори та навісне обладнання – тільки спостереження та контрольні заміри. Обслуговуватися такі автівки можуть на будь-якій СТО, а вартість послуг – в рази менша, ніж у звичайних авто.

На сьогодні важливим недоліком є необхідність доволі частої підзарядки та відсутність достатньої кількості заправок в нашому регіоні. На одному заряді електрокар проїжджає 150 км, зарядка на спецзаправках триває кілька годин, від домашньої розетки – близько 8 годин. Щоправда сьогодні в Бердичеві на останньому засіданні виконкому міським головою була озвучена необхідність встановлення електрозаправок для нових автомобілів. Цікаво, що на сьогодні ця бізнесова ніша вільна, а тому скоро буде точно заповнена.

Фантастичне майбутнє в якому люди уявляли вулиці заповнені автомобілями, що їздять на електриці вже зовсім поруч. Навіть у Бердичеві, де кілька таких автівок вже є…

Нагадаємо, що будь-який електромобіль, так само як і авто з двигунами внутрішнього згоряння, потрібно реєструвати у сервісних центрах МВС. Процес реєстрації немає жодних відмінностей від реєстрації звичайних автомобілів.

Необхідний перелік документів та інформацію щодо послуг  реєстрації будь-якого транспортного засобу можна знайти на сайті hsc.gov.ua, отримати консультацію – за номером (044) 290-18-99 або на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.

Нагадаємо, що сервісний центр №1842 знаходиться за адресою м. Бердичів, вул. Новоіванівська 21.

Центр працює без обідньої перерви.
Вихідні дні: неділя, понеділок та святкові дні.
Вівторок-п?ятниця: з 9.00 – 18.00
Субота: 9.00 – 16.45