додому Бердичів Безпритульні тварини міста. Куди їх подіти?

Безпритульні тварини міста. Куди їх подіти?

174
0

Сьогодні стало відомо, що до міської ради був поданий проект положення «Про вирішення проблеми безпритульних тварин у місті Бердичів». В проекті прописані шляхи і способи розв’язання проблеми безпритульних собак у місті, його фінансування, щляхи залучення партнерства. Писав його депутат Сенча на базі позитивного результату боротьби з безпритульними тваринами в інших містах України та Європи.

Проблема безпритульних собак у місті стоїть дуже гостро. З однієї сторони боротьба ніби ведеться, виділяють кошти на стерилізацію, але часто бердичівляни помічають, що стерильні собаки ходять вагітні. З іншої сторони є громадські активісти, які борються за життя тварин. Багато бердичівлян вже не чекають нічого від влади і самотушки ведуть боротьбу з безпритульними собаками. Все частіше поступають повідомлення, та й я сама вже не раз зустрічала, що собак чимось труять. Зрозуміло, що бердичівлянам просто набридла величезні собаки, які сплять просто посеред тротуарів, лазять на смітниках, лякають дітей та розносять захворювання містом. Отруєння – це теж не вихід, ми маємо з розумом підходити до цього питання, бо саме ми несемо відповідальність за усі дії.

У цьому проекті положення пропонується виловлювати безпритульних тварин, вести всебічний моніторинг з усіх питань, що стосуються безпритульних тварин, вести облік тварин, що знаходяться у власності людей чи підприємств. У пропозиції є також створення притулку, до складу якого мають входити ветеринарний пункт, карантинний блок для попереднього утримання собак, вольєрний блок для собак, що пройшли карантин, зона для вигулу собак, установка для термічного знешкодження загиблих тварин. У програмі чітко прописано, хто може здійснювати відлов собак, у який час, без нанесення їм шкоди.

У проекті також пропонується і відповідальність людей за неналежне утримання тварин чи підгодовування собак та утворення таким чином цілих помешкань для них поблизу будинків.

Ще у 2014 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво притулку для безпритульних тварин по вул. Чуднівська, 156. заявлена кошторисна вартістьб будівництва притулку згідно документації в 2014 році становила 2470,687 тис.грн. У разі закінчення будівництва утримання притулку на рік складатиме більше 800 000 грн. Наголошую, що це все за підрахунками міськвиконкому.