додому Бердичів Безоплатні адвокати добились більше 1,5 тис. виправдувальних вироків

Безоплатні адвокати добились більше 1,5 тис. виправдувальних вироків

84
0

За час роботи системи безоплатної правової допомоги її адвокати домоглися у судах майже 1 700 виправдувальних вироків або закриття кримінального провадження для своїх підзахисних.

З початку роботи системи БВПД 153 тис. осіб отримали захист від адвокатів системи безоплатної вторинної правової допомоги. При цьому 1 673 людини отримали виправдувальні вироки. Ще понад 12 тис. громадян не отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

На сьогодні у 99 % випадках адвокати з’являються до всіх затриманих протягом перших 2-х годин після звернення до Регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Окрім того, до відкритих 1 липня 2015 року місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги звернулося понад 100 тисяч осіб із таких питань:

– оформлення субсидій;

– комунальні питання;

– соціальні виплати;

– аліменти;

– земля;

– спадщина тощо.

Половина з тих, хто звертався в центри, – малозабезпечені громадяни, понад 40 % – інваліди, майже 9 % – учасники АТО та інші ветерани війни, близько 3 % – біженці та діти-сироти.

За результатами роботи у 2015 році Регіональний центр з надання БВПД у Житомирській області видав 1658 доручень адвокатам для здійснення захисту громадян у кримінальних провадженнях. Завдяки роботі адвокатів у 2015 році суди винесли 9 виправдувальних вироків, по Україні їх кількість становила 193.

У вересні дана ініціатива буде розширена і на місці ліквідованих районних та міських управлінь юстиції радянського зразка з’являться понад 400 бюро правової допомоги. У Житомирській області таких бюро буде 19.

Працівники бюро займатимуться наданням безоплатної первинної правової допомоги (юридичні консультації), забезпеченням доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян), та в подальшому здійсненням представництва інтересів клієнтів у суді, складанням процесуальних документів, консультуванням громадян та допомогою в отриманні електронних сервісів Міністерства юстиції.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800- 213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

В м. Бердичеві місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола 9, тел. (04143) 4 14 42, (068)291 90 18, (093)255 66 04. E-mail: berdychiv.zhytomyr@legalaid.gov.ua Всю іншу цікаву інформацію можна знайти на офіційній сторінці в FACEBOOK https://www.facebook.com/BerdychivskiyMisceviyCentrBVPD/