додому Світ Економіка ” Безвізові закони ” відправлені на підпис Порошенко

” Безвізові закони ” відправлені на підпис Порошенко

140
0

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав ухвалені парламентом минулого тижня “безвізові закони”. Про це написав у Twitter прес-секретар спікера Дмитро Столярчук.

Написав Столярчук – «Володимир Гройсман підписав ухвалені парламентом минулого тижня” безвізові “закони і направив президенту”.

Минулого тижня Рада прийняла останні три закони з “безвізового пакету”. Зокрема, депутати проголосували за зміни в закон про Національне агентство України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими шляхом корупційних та інших злочинів, що дасть відомству повноваження не тільки на збереження активів, на які накладено арешт в кримінальному провадженні, а й на володіння , використання і / або розпорядження такими активами, в тому числі на право реалізації технологічної переробки.

Документ також передбачає закріплення на законодавчому рівні розмірів посадових окладів працівників Нацагентства, що, як вважають автори закону, стане додатковою гарантією їх незалежності.

Крім того, були прийняті закони про вдосконалення процедури арешту майна і інституту спеціальної конфіскації та про прозорість роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Україна розраховує отримати безвізовий режим з ЄС у 2016 році. У грудні 2015 року Єврокомісія опублікувала звіт, в якому сказано, що Київ виконав вимоги Брюсселя щодо лібералізації візового режиму з ЄС. Єврокомісія також рекомендувала Раді Європи скасувати візи для українців.

У 2014 році Україна і ЄС в два етапи підписали Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі: 21 березня – його політичну частину, 27 червня – економічну. 16 вересня Європейський парламент і Верховна Рада одночасно ратифікували документ. Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом набула чинності 1 січня 2016 року.