додому Бердичів Африканська чума у свиней з’явилась у сусідньому з Бердичевом районі

Африканська чума у свиней з’явилась у сусідньому з Бердичевом районі

270
0

У сусідньому з Бердичевом Житомирському районі на підприємстві у селі Рудня-Городище виявили африканську чуму свиней. За попередньою інформацією, загинуло 25 свиней. Аби не допустити подальшого поширення збудника хвороби, фахівці Держпродспоживслужби планують знищити там усе поголів’я у 530 свиней.

11 грудня розповів виконувач обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі Борис Гущин.

«Сталася така надзвичайна ситуація: виявили африканську чуму свиней у селі Рудня-Городище, є у нас там такий ФОП Свідерський. Зараз робимо всі ветеринарно-профілактичні заходи по знищенню поголів’я, а також локалізації та ліквідації даного захворювання. Поголів’я – це 530 свиней. Власник підприємства пояснив нам, що думав, що свині почали гинути через нові корми, які він завіз ще тижня три тому. Ні до ветеринарної служби, ані до Держпродспоживслужби про цей випадок він не повідомляв. А вже до нас звернувся тоді, коли в нього почалася масова гибель (свиней) – з 9 на 10 грудня. 10 числа вранці він мені зателефонував і сказав про загибель 25 голів. Ми виїхали, оперативна група наша з обласного управління Держпроспоживслужби, районного управління Держпродспоживслужби, зробили розтини (свиней), відправили на Київ: о 13:00 зразки були відправлені до київської лабораторії, а о 16:00 нам уже повідомили, що підтвердилася африканська чума. Ми почали діяти згідно з інструкцією по ліквідації даного захворювання. Сьогодні відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирській райдержадміністрації, де ми затвердили план усіх необхідних заходів із ліквідації захворювання», – пояснив Борис Гущин, повідомлявє Житомир.info

У зв’язку з епідемією створена 20-кілометрова зона контролю навколо Рудні-Городища, де проводиться нагляд за тваринами.

У першу чергу, це спалення уражених тварин, заборона переміщення тварин, заборона торгівлі в невстановлених місцях, – розповів про заходи, що мають припинити поширення хвороби, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби Житомирської області Ігор Волківський. – Це більш економічна хвороба. Люди не хворіють, хворіють тільки свині. Ознаки хвороби можуть бути різними – як притаманними, так і не притаманними африканській чумі. Інкубаційний період триває від 3 до 12 місяців, у замороженому м’ясі зберігається декілька років, але при 50 градусах гине”.

Свинину, яку продають на ринках та в магазинах, купувати цілком безпечно, запевнив Ігор Волківський:

“На ринку знаходиться лабораторія ветсанекспертизи, де перевіряють усе м’ясо, і там продається лише якісна й безпечна для споживання продукція. Не купуйте м’ясо в невстановлених місцях – на переходах, із землі і так далі. Для цього є ринки і магазини”.

Карантин триватиме 40 днів за умови, що хворих тварин більше не виявлять. Правоохоронців на цей час зобов’яжуть пильніше контролювати місця стихійної торгівлі.

Нагадаємо, спалахи африканської чуми виявлено в Миколаївській. Полтавській та Житомирській областях.