додому Бердичів Бізнес АНАЛІТИКА «Укрзалізниця» готується електрифікувати вікно в Білорусію. Бердичів, звісно, «в темі»…

АНАЛІТИКА «Укрзалізниця» готується електрифікувати вікно в Білорусію. Бердичів, звісно, «в темі»…

141
0

Держпідприємство «Укрзалізниця» оприлюднило інформацію про подальші плани та хід електрифікації залізниць.

В 2016 році продовжується підготовка техніко-економічного обгрунтування електрифікації ділянки Бердичів – Житомир – Коростень – Овруч – держкордон.

Варто зазначити, що робота з проектування електрифікації ділянки від кордону Житомирської області з Білоруссю і до Бердичева почалася ще в 2014 році. Вже кілька років поспіль проводяться роботи по укріпленню залізничного насипу на відрізку станцій «Бердичів – Бердичів-Житомирський».

Дану ділянку залізниці планують електрифікувати, щоб з’єднати Республіку Білорусь з морськими портами на півдні України.

На сьогоднішній день від загальної мережі залізничних доріг електрифіковано 47%, тобто близько 10 тисяч кілометрів. Основною перевагою електричної тяги є висока економічність (внаслідок більш високого ККД). Електровоз дозволяє забезпечити більшу тягову потужність. Крім того, немає потреби в сховищах для палива. Серед інших переваг електрифікації – підвищення дільничної швидкості, пропускної спроможності і безпеки перевезень.

У якнайшвидшій електрифікації всіх напрямків зацікавлені як залізничники, так і держава. Так, на сьогодні собівартість перевезень теплотягою на 55—60 % більша, ніж електротягою. На закупівлю дизельного пального залізниці витрачають кошти, сумірні з витратами на закупівлю електроенергії на електротягу. І це при тому, що обсяги перевезень на теплотязі становлять усього 9 % від загальних обсягів перевезень. Електроенергію країна виробляє самотужки, тож зменшення імпорту пально-мастильних матеріалів сприятиме енергетичній незалежності України та суттєвій економії в галузі.

Реалізація цього важливого інфраструктурного проекту стала можлива в рамках співпраці залізниці з міжнародними фінансовими інститутами.

Нагадаємо, наприкінці травня в Укрзалізниці затвердили Програму електрифікації залізниць на 2015—2020 рр. У рамках шести проектів передбачається електрифікувати понад 860 км колії на Одеській, Львівській, Південно-Західній та Придніпровській магістралях.

При цьому, три напрямки (Ковель—Ізов—Держкордон, Бердичів—Житомир—Коростень—Овруч—Держкордон і Чернігів—Горностаївка—Держкордон) для енергетиків є принципово новими. Про це повідомляло видання “Магістраль”

Варто зазначити, що в серпні 2011 року вже закінчилися роботи з електрифікації ділянки залізниці Житомир-Фастів.

????? ??,????????