додому Бердичів Адвокат системи БПД домігся виправдання клієнта у справі про вбивство

Адвокат системи БПД домігся виправдання клієнта у справі про вбивство

137
0

Адвокат від держави, що діяв за дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області, домігся виправдання свого клієнта, якому загрожувало ув’язнення та відбування покарання в колонії суворого режиму.

Влітку 2015 року у приватному житловому будинку на Житомирщині було виявлено тіло жінки із ознаками насильницької смерті.  Невдовзі за підозрою у вчиненні цього вбивства був затриманий молодий чоловік, син покійної, який проживав з нею деякий час. Слідчий  виніс у кримінальному провадженні постанову про залучення для захисту підозрюваного захисника, адвоката, через обов’язковість його участі у справі. Для захисту клієнта Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  призначив адвокат, який працює в системі безоплатної правової допомоги.

Чоловік обвинувачувався у вчиненні вбивства (ст. 115 Кримінального кодексу України). Відповідальність за вчинення найтяжчого злочину передбачала санкцію у вигляді позбавлення волі до 15 років. Під час досудового розслідування, за декілька днів до залучення захисника, підозрюваний дав покази про те, що не пам’ятає ніч, коли було вбито його матір, оскільки він перебував у сильному алкогольному сп’янінні. Смерть матері для нього це було справжнім шоком.

Розгляд даної справи тягнувся не один місяць і лише в жовтні 2016 року Бердичівський  міськрайонний суд Житомирської області у складі колегії 3-х суддів, вкотре у відкритому судовому засіданні, розглянув кримінальне провадження по обвинуваченню у вбивстві. На судовому слідстві на захист обвинуваченого стали родичі та знайомі, які запевняли, що у   Віктора з матір’ю були хороші стосунки і приводу для вбивства не було.

Адвокат, узгодивши правову позицію з підзахисним та детально ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, звернув увагу на цілий ряд недоліків та порушень, допущених слідчими, про що заявив у судовому засіданні.

Аналізуючи докази сторони обвинувачення, суд дійшов висновку, що обвинувачення не можуть ґрунтуватися лише на припущеннях, а лише на прямих доказах. Знайдені краплі крові Віктора не може вважатися доказом у справі, адже вона знайдена на його власному ліжку, що не має відношення до побиття матері.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини, відповідно до якого кожен, хто обвинувачується у вчиненні злочину вважається невинуватим, поки його вину не буде доведено.

У результаті Бердичівський міськрайонний суд у вироку від 03.10.2016 року зазначив, що стороною обвинувачення не надано належних, допустимих та достовірних доказів, які в сукупності надали суду підстави для визнання клієнта винним у скоєнні інкримінованому йому злочині, а тому останній підлягає виправданню. Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою скасовано, а клієнт був негайно звільнений у залі суду.

Ось так, вчасно залучений до справи адвокат системи БПД та розгляд справи колегією суддів вирішили долю людини.