додому Бердичів Бердичівлянка сплатила гроші за віртуальний автомобіль

Бердичівлянка сплатила гроші за віртуальний автомобіль

76
0

Правоохоронці вкотре застерігають громадян від необдуманих переказів грошових коштів у якості «податку» на несподівано виграний автомобіль. Не збагачуйте шахраїв, які використовують схему проведення акцій від імені відомих компаній-брендів.

До Бердичівського відділу поліції звернулась 23-річна місцева жителька із заявою про ошуканство. Жінка розповіла, що сплатила 4500 гривень на банківський рахунок як податок за виграну вартісну іномарку.

За словами заявниці, на її мобільний телефон надійшло СМС-повідомлення про те, що їй пощастило стати власницею автомобіля «Renault Sandero» та зазначений номер телефону офіційного представника, з яким вона може зв’язатися задля уточнення усіх умов отримання виграшу.

На радощах жінка одразу ж зателефонувала і абонент, який підтвердив, що він є офіційним представником автосалону, та запевнив дівчину у виграші. Чоловік зауважив, що автівку вона може забрати, однак єдиною умовою для офіційного її отримання є сплата 1,5% від вартості виграшу в якості «податку».

Тож «щаслива переможниця», не роздумуючи, переказала 4,5 тисяч гривень на продиктований їй рахунок через електронний термінал. Однак після успішно проведеної операції так зване «офіційне представництво» автосалону більше не відповідало на наполегливі дзвінки жінки.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, у рамках якого встановлюються усі обставини та особи, причетні до ошуканства.

Водночас поліцейські застерігають інших громадян від необачних кроків і наполягають на обдумуванні кожної дії, пов’язаної з будь-якими фінансовими операціями, особливо, якщо за їх проведення незнайомці обіцяють неймовірні переваги:

– пам’ятайте, що виграти будь-що у лотереї чи розіграші можна, офіційно взявши у них участь. Про проведення будь-яких акцій потенційного учасника сповіщають заздалегідь, інші ж таємні розіграші можуть мати лише кримінальний характер;

– справжнє сповіщення про виграш не надходить тільки вигляді безособових СМС-повідомлень, незалежно, від імені якої брендової компанії чи загальновідомого банку вони розсилаються. Представники компаній зв’язуються з переможцями персонально;

– зверніть увагу, що вам може бути запропоновано перейти за наданим посиланням на інтернет-сторінку нібито офіційного представництва компанії. Спробуйте знайти цю компанію через пошуковик: у більшості випадків ви переконаєтеся у тому, що вас спрямовують на так звану «фейкову» сторінку, яка не має жодного відношення до справжньої компанії;

– у жодному разі не погоджуйтесь на пропозицію «офіційного представника» надіслати в електронному варіанті копії ваших особистих документів (паспорту, ідентифікаційного коду) нібито для оформлення виграшу на ваше ім’я. Отримавши необхідні дані, ошуканці використають їх у своїх цілях.

Будьте обачні і пам’ятайте, що шахраї використовують надмірну довірливість людей у власних цілях. Не дайте їм збагатитися за ваш рахунок!